خشک – سفت اجاره بازار اقتصاد اقتصاد

خشک – سفت: اجاره بازار اقتصاد اقتصاد آپارتمان اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی افول اقبال به «رهن کامل» در بازار اجاره مسکن

بازار رهن و اجاره آپارتمان مسکونی این روزها میزبان فایل‌های متعددی است که به‌عنوان «رهن کامل» در بازار عرضه شده‌اند، ولی با توجه به اینکه قیمت پیشنهادی ودیعه آن

افول اقبال به «رهن کامل» در بازار اجاره مسکن

افول اقبال به «رهن کامل» در بازار اجاره مسکن

عبارات مهم : اجاره

بازار رهن و اجاره آپارتمان مسکونی این روزها میزبان فایل های متعددی است که به عنوان «رهن کامل» در بازار عرضه شده است اند، ولی با توجه به اینکه قیمت پیشنهادی ودیعه آنها از عرف منطقه زیاد هست، استقبال از رهن کامل در بازار اجاره رو به افول هست.

به گزارش دنیای اقتصاد ، با زیاد کردن ناگهانی و دور از انتظار قیمت مسکن در ماه های اخیر، بخشی از تقاضای بالقوه خرید مسکن به تقاضای بالفعل تبدیل و به طور جدی وارد بازار شد. ولی از آنجا که میزان تسهیلات مسکن هنوز تغییری نکرده و اتفاق خاصی که منجر به زیاد کردن قدرت خرید متقاضیان مسکن متناسب با تحولات قیمتی شود، رخ نداده هست، بخشی از خریداران مسکن ناگزیر هستند قید سکونت در ملک خریداری شده است را بزنند و به سکونت استیجاری ادامه دهند.

تنها راهکار قابل اتکا جهت زیاد کردن قدرت خرید متقاضیان مسکن که به سادگی شدنی است و اکنون نیز در بازار متداول شده، واگذاری آپارتمان خریداری شده است به مستاجر در قالب قرارداد رهن کامل جهت جبران کسری نقدینگی مورد نیاز هست. این عنوان باعث شده است با وجود کم شدن قیمت سود بانکی که قاعدتا میل به به اخذ ودیعه زیاد به وسیله موجران را کم کردن می دهد، بازار مسکن استیجاری در حال حاضر مملو از آپارتمان های عرضه شده است جهت رهن کامل باشد.

افول اقبال به «رهن کامل» در بازار اجاره مسکن

اما بر خلاف تصور اولیه، این بازار مطلوب مستاجران نیست، چراکه بهای پیشنهادی رهن کامل آپارتمان های اجاری بالاتر از ارزش واقعی و قیمت متعارف اجاره بهای آنها هست. بررسی میدانی «دنیای اقتصاد» حاکی است تقریبا دو سوم از فایل های رهن کاملی موجود در بازار، بهای پیشنهادی خارج از عرف دارند و همین امر باعث شده است اقبال مستاجران به آپارتمان های رهن کامل، بر خلاف سال های گذشته رو به افول باشد.

واژه های کلیدی: اجاره | بازار | اقتصاد | اقتصاد | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog